Na FEI a VŠB-TUO se sešli dnes členové konsorcia CAERPIN v rámci unikátní akce SPACE DAY.

Ta se konala v Planetáriu Ostrava a pak na FEI, CPIT-TL3. Kromě nás se účastnila také Masarykova univerzita, VUT, ČVUT a Univerzita obrany, tedy klíčoví aktéři v oblasti vesmírného výzkumu.

Jedním z cílů je spojit síly českých vědců a odborníků na vesmírný výzkum a připravit plány a strategie pro potenciální misi českého astronauta, majora Aleše Svobody, na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS.

SPACE DAY slavnostně zahájil rektor univerzity prof. Václav Snášel společně s univerzitním koordinátorem pro výzkum vesmíru prof. Radkem Martinkem. Prof. Jan Platoš, děkan FEI, všechny uvítal na CPIT-TL3, kde se konalo zasedání zástupců konsorcia CAERPIN u kulatého stolu a také exkurze po chytrých laboratořích.

Vloženo: 7. 12. 2023