Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Vítáme Vás na stránkách Katedry kybernetiky a biomedicínského inženýrství, VŠB-TUO.

Jsme katedra, která zajišťuje výuku ve čtyřech atraktivních programech v bakalářském i dvou programech v magisterském stupni studia. Garantujeme také výuku doktorandů.

Kromě pedagogické činnosti řešíme řadu vědecko-výzkumných projektů pro grantové agentury a také výzkumné úkoly zadané a financované soukromými firmami. Tato výzkumná činnost a spolupráce s firmami se odráží ve výuce, kde umožňujeme studentům zapojit se do projektů, získat praxi a přivydělat si již během studia. Proto naši studenti po absolvování studia bez problémů nacházejí dobré zaměstnání.

Odborný profil

Na katedře pracují specialisté z oboru měřicí a řídicí techniky zahrnující jak technické, tak i programové vybavení pro řízení v reálném čase, z oboru elektronických měřících a lékařských přístrojů, z oboru zpracování signálů a dalších oblastí.

V programech Biomedicínská technika, Biomedicínské asistivní technologie a Biomedicínské inženýrství katedra spolupracuje se specialisty z Fakultní nemocnice v Ostravě, Lékařské fakulty a Fakulty sociálních studií Ostravské univerzity a dalších pracovišť.

Více informací se dozvíte na stránkách katedry a na stránkách našich programů. V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat.

DSC09221-Pano-Edit.jpg