Platnost příspěvku skončila 8. 10. 2023!

Program Barrande - stipendium na podporu studia pro Mgr. Martinu Ćosićovou

tématická oblast "Maths / IT / Systems Engineering"

V rámci letošní výzvy programu Barrande (Institut français Prague a MŠMT ČR) získala doktorandka naší katedry Mgr. Martina Ćosićová stipendium na podporu studia v režimu dvojího vedení (cotutelle). Studium tak bude realizováno ve spolupráci VŠB-TUO (FEI, KAM) a Université Toulouse III - Paul Sabatier (Laboratoire de chimie et physique quantiques), Francie. Získaná podpora zahrnuje pobyty doktorandky na zahraničním pracovišti v souhrnné délce 15 měsíců. V rámci tématické oblasti "Maths / IT / Systems Engineering" to byl v tomto roce jediný udělený grant tohoto typu. Pokud vše půjde dobře, začne Martina od září tohoto roku pracovat na své dizertaci "Diabatizace elektronových bází metodami umělé inteligence" pod společným vedením Thierryho Leiningera z LCPQ UTIII-PS a Reného Kaluse z katedry aplikované matematiky.

Vloženo: 26. 5. 2023
Zadal:  Administrátor