SOČ - krajské kolo

Dvě první místa v kategoriích matematika a informatika pro studenty pod vedením doktoranda Katedry aplikované matematiky Ing. Marka Pechy, druhé místo v kategorii matematika pro studenta pod vedením doktora Rajka Ćosice z IT4Innovations.

Dne 7. května 2020 se uskutečnilo krajské kolo tradiční soutěže SOČ , tentokrát zaštítěné naší univerzitou. Vzhledem k omezením týkajících se pořádání veřejných akcí se tento ročník konal online, studenti odpovídali na otázky položené odbornou komisí přes webové diskuzní fórum. Martin Biroščák s prací Modelování biochemické aktivity sloučenin s využitím strojového učení s učitelem v kategorii matematika a Petr Stádník s prací Využití shlukové analýzy pro segmentaci dat v kategorii informatika, které vedl doktorand Katedry aplikované matematiky a výzkumný asistent na Ústavu geoniky AV ČR Ing. Marek Pecha, obsadili první místa ve svých kategoriích a na krásném druhém místě v kategorii matematika se umístil Patrik Kula s prací Globální optimalizace pomocí genetických algoritmů pod vedením doktora Rajka Ćosice z IT4Innovations. Gratulujeme!

Vloženo: 18. 5. 2020
Zadal:  Administrátor