Skip to main content
Skip header

LETNÍ ŠKOLA APLIKOVANÉ FYZIKY A APLIKOVANÉ MATEMATIKY

Ve dnech 22.–23. června proběhne na FEI VŠB-TUO Letní škola aplikované fyziky a aplikované matematiky. Akce je určena pro studenty středních škol, kteří se můžou těšit na zajímavé přednášky, návštěvu laboratoří, planetária nebo národního superpočítačového centra IT4Innovations. Hlavními organizátory jsou Katedra fyziky a Katedra aplikované matematiky.

OCENĚNÍ PRO PROF. RADIMA BRIŠE

Vydavatelství John Wiley & Sons udělilo ocenění prof. Radimovi Brišovi za nejcitovanější odborný článek vědeckého časopisu Quality and Reliability Engineering International za roky 2021–2022.

Bakalářské studium - Výpočetní a aplikovaná matematika

Naučíme Tě matematiku pro řešení problémů současného reálného světa!

Naučíme Tě úlohy dotáhnout k řešení na superpočítači.

K tomu není potřeba tak široký záběr matematiky jako je na Matfyzu, ale nestačí k tomu ani studium čisté informatiky. Vybrali jsme to nejdůležitější z matematiky a informatiky a spojili do jednoho balíčku – do našeho studijního programu.

Navazující magisterské studium

Navazující magisterské studium Výpočetní a aplikovaná matematika je určeno pro absolventy technických a přírodovědných programů. Vybrat si můžete ze dvou specializací. Další informace najdete na am.vsb.cz nebo mi21.vsb.cz.

Virtuální prohlídka FEI

 

Projděte se budovou Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-Technické univerzity Ostrava. Přednáškové místnosti, laboratoře, počítačové učebny nebo místnost pro esport - moderní, nadčasové a přátelské.

ŠKOMAM 2023

Ve dnech 18 - 20.  1. 2023 proběhl už 19. ročník Školy matematického modelování (ŠKOMAM), který je určen zejména pro studenty posledních ročníků středních škol. Více informací naleznete na webu.

Ceny Wernera von Siemense 2021

Cenu pro nejlepšího pedagogického pracovníka získal doc. Mgr. Petr Kovář, Ph.D. z Katedry aplikované matematiky

Doktorské studium – připoj se k nám! 

Náš studijní program Výpočetní a aplikovaná matematika je součástí doktorské školy, která spojuje MFF  Univerzity Karlovy, MÚ Akademie věd ČR, FEI VŠB-TU Ostrava a IT4Innovations národní superpočítačové centrum. Nabízíme sdílené studium, společně vedené disertační práce, stáže u partnerů a využití superpočítačové infrastruktury.

Evropská jazyková cena Label 2020 pro projekt Math4U

Projekt Math Exercises for You (2016-2019), jehož hlavním výstupem je portál math4u.vsb.cz určený pro procvičovaní středoškolské matematiky získal  Evropskou jazykovou cenu Label 2020. Tento projekt byl veden pracovníky Katedry aplikované matematiky a byl financován z programu Erasmus+.

 

Department of Applied Mathematics

was established April 1st 1992 at the Faculty of Electrical Engineering and Computer Science VŠB - Technical University of Ostrava with the objective to provide mathematical courses in engineering study programmes. The priority was and is to provide teaching of mathematics at our faculty. At the same time we offer advanced courses in different fields of modern applied mathematics for the entire university, in particular in doctoral studies.

Moreover, the goal was to establish a department with its own study programme to support research and training highly qualified experts in engineering domains.

Research topics

Research focused within three main research groups

  • Numerical mathematics and HPC (High Performance Computing),
  • Applied probability and statistics,
  • Mathematical analysis and discrete mathematics.

Projects of importance

Selected list of projects held or co-supervised at the Department of Applied Mathematics.

Math Exercises for You

logo_Math4U

We are creating a web portal for exercising the entire range of topics of secondary school mathematics.

IT4I

it4i_logo

Excellent research in high performance computing and data analysis; maintaining the National supercomputing infrastructure and managing its effective employment.

Mathematics for Engineers of the 21st Century

mi21

Innovative ways of teaching mathematic on technical universities under the novel conditions of a rapidly developing information and technical society.

The Joy of Math

msr_footer

Preparation of an interactive educational content intended to increase interest for mathematics, joy of learning and improvement of mathematical skills.