Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Od bakaláře po doktora!

Studijní program Výpočetní a aplikovaná matematika nabízíme ve všech typech vysokoškolského studia – bakalářský, navazující magisterský i doktorský.

Jsme jedineční!

Studijní program Výpočetní a aplikovaná matematika nabízí unikátní spojení matematiky a informatiky. Studenti se učí problémy matematicky popsat, řešit a vyřešit. A to třeba pomocí superpočítače!

Naučíme Tě to, co jinde ne

Naučíš se matematiku pro řešení konkrétních problémů současného světa. Získáš schopnost zdolávat i ty největší výzvy z různých oborů a pochopíš, že matematika představuje nesmírně kreativní způsob myšlení.

Vytváříme matematiku současnosti. Přidej se k nám!

Úlohy z praxe vedou na řešení soustav s miliony neznámých a s obrovským množstvím dat. Zdokonalili jsme řešiče těchto soustav a úlohy umíme paralelizovat a řešit na superpočítačích. Podíleli jsme se na budování největšího superpočítačového centra v České republice!

Absolventi 

Za posledních 15 let máme více než 250 absolventů a je o ně zájem!
Jsou oceňování za svoji kreativitu a baví je vymýšlet nová řešení a posouvat svět kupředu!

kupka

Ing. Tomáš Kupka, Ph.D.

Agile & DevOps CoE, Teradata, USA

„Rozdíl v (nejen platovém) hodnocení IT specialistů bývá dnes astronomický. Tento rozdíl se většinou odvíjí od schopností, které má člověk navíc oproti ‚průměru’. Mezi takové schopnosti bezesporu patří dovednost aplikovat matematiku v praxi. Matematika mě naučila řešit věci systematicky a hlavně problémy umět vyřešit.“

miklova

Ing. Žaneta Miklová

data scientist - business consultant, CGI IT Czech Republic s.r.o.

„Kombinace matematiky a informatiky byla pro mě ideální. Škola mě naučila logicky myslet a zároveň poměrně slušně programovat, což uplatňuji ve své profesi data scientist (programování + matematika) - business consultant (logické uvažování a komplexní navržení řešení pro zákazníka).“

chci se přihlásit

Pravidla přijímacího řízení a podmínky přijetí ke studiu na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB – TU Ostrava pro aktuální akademický rok najdete zde.

Pro více informací o Studijním programu Výpočetní a aplikovaná matematika (dříve studijním oboru Výpočetní matematika v programu Informační a komunikační technologie) kontaktujte vedoucího katedry nebo zástupce pro pedagogiku.