Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Ve škole - s pedagogy a spolužáky

Na Katedře aplikované matematiky jsme se studenty jedna parta - pořádáme výlety, turnaje v bowlingu nebo i sportovní a matematické soutěže.

Proudění vzduchu

Pořádáme a spolupodílíme se na spoustě akcí pro studenty středních škol a širokou veřejnost. Jmenujme přednášky pro řešitele matematických olympiád, každoroční Školu matematického modelování ŠKOMAM, dny otevřených dveří, Noci vědců nebo Art & Science. Do těchto aktivit Tě rádi zapojíme!

V kampusu

IMG_4670Kampus_HDR.jpg

 

Máme jeden z nejrozsáhlejších univerzitních kampusů ve střední Evropě - fakulty, koleje, národní superpočítačové centrum a sportoviště v jednom.  A hned za kolejemi je lesopark s běžeckými okruhy, místy pro posezení a grilování.

SZN_3864.jpg

 

 

Fakulta elektrotechniky a informatiky se pyšní vlastní moderní budovou s kvalitně vybavenými posluchárnami, počítačovými učebnami a laboratořemi.

V Ostravě 

 

V Ostravě se nikdy nudit nebudeš! O víkendu si vyjeď na kole cyklostezkami, kterými je Ostrava doslova protkaná, nebo si zajdi do některého ze sportovních center, na plavecký bazén a v létě na koupaliště, jedno z největších ve střední Evropě! Jakmile se setmí, navštiv legendární Stodolní ulici nebo zapadni do některé hospůdky nebo baru, kterých je rovněž požehnaně.

Černá Ostrava už dávno není pravdou, Ostrava je město plné zeleně a parků. Moderní budovy, přírodní koupaliště nebo nezapomenutelné Beskydy.

MS.jpg

STUDIJNÍ PROGRAM

VÝPOČETNÍ A APLIKOVANÁ MATEMATIKA

Bakalářský studijní program

ball-1

Bakalářské studium je ideálním spojením matematiky a informatiky, které je tolik potřebné pro řešení konkrétních problémů současnosti. Naučíte se úlohy dotáhnout k řešení na superpočítači.

Navazující magisterský program

ball-1

Navazující magisterské studium je určeno pro absolventy technických i přírodovědných programů. Vybrat si můžete ze dvou specializací - Aplikovaná matematika a Výpočetní metody a HPC

Doktorský studijní program

ball-1

Doktorský studijní program je součástí doktorské školy, která spojuje MFF Univerzity Karlovy, MÚ Akademie věd ČR, FEI VŠB-TU Ostrava a IT4Innovations národní superpočítačové centrum.

chci se přihlásit

Pravidla přijímacího řízení a podmínky přijetí ke studiu na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB – TU Ostrava pro aktuální akademický rok najdete zde.

Pro více informací o Studijním programu Výpočetní a aplikovaná matematika (dříve studijním oboru Výpočetní matematika v programu Informační a komunikační technologie) kontaktujte vedoucího katedry nebo zástupce pro pedagogiku.