Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Laboratoř rádiových sítí (EB209) je určena pro praktická cvičení z předmětu Rádiové sítě, Mobilní sítě, Bezdrátové senzorové sítě, Radarová technika I, II a Radiokomunikační technika I, II

V laboratoři rádiových sítí studenti získají základní informace o přenosu dat prostřednictvím rádiových vln, dozvědí se o problematice zpracování signálu v digitálních radiokomunikačních systémech, naučí se měřit parametry rádiových signálů a provádět jejich analýzu. V rámci odborných předmětů se studenti mají možnost prakticky seznámit s moderními rádiovými systémy a novými trendy v mobilních technologiích. Výuka je zaměřena zejména na řešení praktických problémů, jakými jsou například správné nastavení antén, správné umístění a nastavení přístupových bodů bezdrátových sítí nebo zajištění požadovaného pokrytí oblasti rádiovým signálem. Laboratoř je vybavena základnovou stanicí podporující technologie 5G, LTE, GSM a NB-IoT.

Na moderním technologickém vybavení laboratoře se dlouhodobě podílí společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., Rohde & Schwarz s.r.o. či National Instruments s.r.o.

panoEB209.jpg