Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Laboratoř virtualizace slouží pro praktický cvíčení předmětu Síťová infrastruktura, Praktikum v komunikačních sítích I a II, Virtualizace I a II.

Laboratoř Virtualizace a počítačových sítí je dimenzována až pro dvanáct studentů. Laboratoř je zařízena tak, že podél stěn jsou rozmístěny pracovní stanice a uprostřed stojany, ve kterých jsou servery, jednodeskové počítače, patchpanely s rozvody a další komponenty potřebné k realizaci laboratorních úloh.

Laboratoř je vybavena celou řadou síťových zařízení a serverů od renomovaných výrobců jako je např. Cisco, Mikrotik, SuperMicro, HP, Dell, Allied Telesis, TPLink, Zyxel, HikVision apod. V rámci studia mohou studenti v této laboratoři využít také předpřipravené servery pro virtualizaci a kontejnerizaci.

Vzhledem ke zkušenostem z posledních dvou let byl koncept laboratoře od počátku tvořen tak, aby umožňoval distanční výuku. Studenti mohou realizovat úlohy vzdáleně a současně sledovat přes instalované kamery výklad vyučujícího, poznámky na tabuli a kontrolovat situaci ve stojanech.

aaIMGP4284.jpg