Platnost příspěvku skončila 13. 10. 2019!

STAtističtí KANtoři 2019

11. 10. 2019 - 13. 10. 2019
 Zámek Křtiny, Křtiny
11.10.2019 - 13.10.2019

Konference STAtističtí KANtoři je společnou akcí České statistické společnosti a Slovenskej štatistickej a demografickej spoločnosti. Tyto společnosti organizují česko-slovenské konference každý lichý rok a země se pravidelně střídají. V České republice se konference koná pod názvem STAKAN a na Slovensku pod názvem PRASTAN.

V letošním roce je tato akce pořádána ve spolupráci s Katedrou matematické analýzy a aplikací matematiky z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého a Katedrou aplikované matematiky z Fakulty elektrotechniky a informatiky Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě.

Zaměření konference: Výuka statistiky nejen na vysokých a středních školách aneb Jak to učím já

• Výuka statistiky na VŠ pro matematiky vs. výuka statistiky na VŠ pro nematematiky: postřehy, zkušenosti, náměty, výukové materiály
  • Výuka v podání doktorandů aneb „Pomóc, prej mám učit statistiku!“
  • Výuka statistiky na SŠ: co chtějí a co mohou statistici říct středoškolákům
  • Popularizace statistiky
  • Osobnost učitele jako klíčový prvek vzdělávacího procesu aneb učitelem se člověk rodí / stává
  • Další témata týkající se pravděpodobnosti a statistiky (nejen její výuky)