Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Aktuality

ČEPS, a.s.

Letní škola ČEPS

Společnost ČEPS, a.s. pořádá letní školu - týden nabitý atraktivními semináři a workshopy s předními oborníky, návštěvami nejmodernějších elektroenergetických zařízení a provozů, kam byste se za běžných okolností nedostali. Navážete nové osobní i profesní kontakty, poznáte zajímavé hosty a zažijete i nevšední adrenalinový zážitek.

 

Odnést si můžete i originální téma pro vaši diplomovou práci, přihlášku do stipendijního programu nebo rovnou perspektivu atraktivního zaměstnání.

 

Nejzazší termín pro zaslání přihlášek je 30. 6.

Skupina ČEZ

Letní škola jaderného inženýrství

Studentům technických vysokých škol se zájmem o jadernou energetiku doporučuje Skupina ČEZ účast na akci Letní škola jaderného inženýrství, která se koná 1. - 8. 9. 2023.

Na programu jsou hlavně netradiční přednášky, které normálně při výuce neuslyšíte, setkání s osobnostmi českého jádra (D. Drábová, B. Zronek, J. Zdebor a další). Je tam velmi příjemná a neformální atmosféra a můžete se nejen leccos dozvědět, ale získat profesní i osobní kontakty na celý život.

Pokud by Vás to zaujalo, tak se rovnou registrujte nebo napište na info@lsji.cz nebo volejte +420 724 367 637, pokud máte nějaký dotaz.

Skupina ČEZ

Letní univerzita ČEZ

Studentům technických vysokých škol se zájmem o energetiku nabízí Skupina ČEZ možnost zúčastnit se dvoutýdenního odborného programu s názvem „Letní univerzita“ na obou jaderných elektrárnách.

 

Přihlásit se můžete do 30. 4.

Skupina ČEZ

SMR CAMP

Studentům technických vysokých škol se zájmem o energetiku nabízí Skupina ČEZ možnost zúčastnit se stáže s názvem "SMR CAMP". Týdenní odborný program bude zaměřen na nejnovější jaderné technologie – malé modulární reaktory (SMR= Small Modular Reactor).

 

Přihlásit se můžete do 30. 4.

Skupina ČEZ

ESCO trainee program

Společnost ČEZ ESCO, a.s. nabízí ESCO trainee program.

V rámci projekčních prací bude student zpracovávat dokumentace pro povolení stavby, studie proveditelnosti a dokumentace pro provedení stavby. Pokud se domluvíte na spolupráci v oblasti projektování fotovoltaik, budete mít od začátku po ruce zkušenějšího kolegu, od kterého se budete učit a nejdříve budete dostávat jednoduché úkoly. Až to budete hravě zvládat, dostanete se i ke komplexním úkolům.

V tuto chvíli nabízí 5 pozic se zaměřením na elektromobilitu, fotovoltaiku, ale také průmyslovou energetiku a energetiku budov.  Přihlašování je otevřené do 15.4.

Skupina ČEZ

Zvláštní procesy - svařování v jaderné energetice

Ve spolupráci s ČEZ, a.s., Vás zveme na odbornou přednášku Ing. Jiřího Hajdíka, Ph.D. na téma Zvláštní procesy - svařování v jaderné energetice. Přednáška proběhne ve středu 5. 4. 2023 od 9:00 na posluchárně B1 a je určena zejména pro studenty závěrečných ročníků a doktorandy se zájmem o jadernou energetiku.

 

Anotace: Svařování v jaderné energetice je jednou ze součástí technologií při opravách nebo modifikacích komponent jaderných elektráren v ČR. Na tento proces jsou kladeny specifické legislativní požadavky a bez jejich splnění, není možné svařování provádět. Zároveň v rámci energetiky je nutné zavádět inovativní technologie svařování, jako např. Weld overlay, orbitalní svařování a rozvíjet i aplikaci nestandardních metod povlakování (např. COLD SPRAY)...

Pozvánka na další díl z cyklu Nejen Jaderné Středy

Centrum výzkumu Řež, ÚJV Řež a Česká nukleární společnost si Vás dovolují pozvat na přednášky realizované v rámci odborného cyklu NEJEN JADERNÉ STŘEDY.

Na programu jsou 2 přednášky oceněné v Soutěži o nejlepší studentskou dizertační práci za rok 2022 v oblasti mírového využívání jaderné energie a ionizujícího záření, Vojtěcha Cahy: MODELY PŘÍČNÉHO PROUDĚNÍ PRO SUBKANÁLOVOU ANALÝZU  a Jana Hrbka: METODY VÝZKUMU FYZIKÁLNÍCH VLASTNOSTÍ MATERIÁLŮ PŘI VYSOKÝCH TEPLOTÁCH.

 Přednášky proběhnou ve středu  15.2. 2023 ve 13:30 v Konferenčním centru ÚJV Řež a zároveň bude vysílána online.

Volná místa ve skuponě ČEPS

Skupina ČEPS nabízí volná místa i pro absolventy oboru Energetika, bližší informace naleznete níže, případně na adrese https://www.ceps.cz/cs/volne-pozice.

Senior specialista - podpora a rozvoj_20221111

Senior specialista - výcvik pracovníků dispečerského řízení_20230113

Mezinárodní konference EPE 2023

Mezinárodní konference IEEE 2023 23rd International Scientific Conference on Electric Power Engineering (EPE) se bude konat ve dnech 24. – 26. 5. 2023 v Hotelu Maximus Resort, Brno.

Skupina ČEZ

Řízené praxe a stáže ve společnosti ČEZ ESCO

Společnost ČEZ ESCO, a.s. ve spolupráci s FEI VŠB-TUO nabízí řízené praxe a stáže v odboru zelená energetika.

STUDENTSKÉ PRÁCE – ŘÍZENÉ PRAXE

Možnost zpracování zadaných témat v rámci bakalářské nebo diplomové práce. Vhodné pro studenty bakalářských a navazujících magisterských studijních programů se zaměřením na projektování elektrických systémů a technologií. Po zadání práce student řeší dokumentaci pro výstavbu fotovoltaické elektrárny.

ESCO TRAINEE PROGRAM – STÁŽ

V rámci projekčních prací bude student zpracovávat dokumentace pro povolení stavby, studie proveditelnosti a dokumentace pro provedení stavby. Pokud se domluvíte na spolupráci v oblasti projektování fotovoltaik, budete mít od začátku po ruce zkušenějšího kolegu, od kterého se budete učit a nejdříve budete dostávat jednoduché úkoly. Až to budete hravě zvládat, dostanete se i ke komplexním úkolům.

Garant za ČEZ ESCO: Ing. Lukáš Macura, 724 055 980, lukas.macura@cez.cz

Garant za Katedru elektroenergetiky: prof. Ing. Radomír Goňo, Ph.D., 597 325 913, radomir.gono@vsb.cz

Skupina ČEZ

Závěrečné práce ve skupině ČEZ

Skupina ČEZ aktualizovala témata bakalářských a magisterských prací. V přehledu návrhů je kromě názvu uveden i stručný obsahový popis tématu včetně společnosti Skupiny ČEZ. Zájemce o téma z praxe se může k příslušnému tématu zaregistrovat a vše začne v systému automaticky padat na správné a konkrétní lidi.

 V případě, že se student dohodne s garantem z ČEZ, může kontaktovat zástupce vedoucího katedry Elektroenergetiky pro pedagogiku. Ten mu podle odbornosti přidělí vedoucího práce, který téma zapíše do EDISONu.

Skupina ČEZ

Operátor jaderné elektrárny

Skupina ČEZ nabízí pro studenty a absolventy VŠ s technickým zaměřením (obory elektro, strojní, jaderná fyzika) práci na klíčové pozici v jaderné elektrárně - operátor/operátorka jaderné elektrárny. Studentům a studentkám, kteří úspěšně absolvují psychodiagnostiku a splní podmínky, nabízí i možnost stipendia. Spojte svoji energii se Skupinou ČEZ!

Skupina ČEZ

Operátor sekundárního okruhu na jaderné elektrárně

Skupina ČEZ potřebuje pro stávající jaderné elektrárny vhodné kandidáty a kandidátky, kteří úspěšně absolvovali VŠ technického zaměření. Pracovat na pozici operátora/operátorky sekundárního okruhu znamená v rámci společnosti ČEZ, a.s. prestiž. Spojte svoji energii se Skupinou ČEZ!

Skupina ČEZ

Volná pracovní místa ve Skupině ČEZ

Skupina ČEZ nabízí více než 250 stabilních pracovních míst, z nichž je řada vhodných i pro čerstvé absolventy. Jejich seznam a další podrobnosti naleznete na stránce https://kdejinde.jobs.cz/volne-pozice-cez.

ČEPS, a.s.

Dispečerské řízení

V pondělí 5. 12. 2022 v 8:15 a 12:30 v učebně EB015 proběhnou v rámci předmětů Elektrárny a Zařízení elektráren přednášky pracovníků z ČEPS, a.s. Studenti a odborná veřejnost se např. dozví, jaké jsou systémové a podpůrné služby, jak se řídí napětí a frekvence, co musí splňovat zdroj pro připojení do přenosové soustavy a jak probíhá obnova po blackoutu.

Pokud máte zájem, můžete se zúčastnit.

Skupina ČEZ

Jak se řídí jaderná elektrárna?

15. 11. 2022 od 12:30 se v Aule NA1 uskuteční přednáška zaměstnanců Jaderné elektrárny Dukovany: Jak se „řídí“ jaderná elektrárna?

Proběhne prezentace a beseda s operátorem, pozvánka na jaderné stáže a nabídka stipendia Skupiny ČEZ.

Ing. Radek Landa

Operátor sekundárního okruhu Jaderné elektrárny Dukovany

Mgr. Linda Navrátilová

Strategický nábor Skupiny ČEZ

Skupina ČEZ

Konference SUSEN

Centrum výzkumu Řež pořádá ve čtvrtek 25. října 2022 vědeckou konferenci SUSEN. Tématem tohoto, v pořadí již 7. ročníku konference, je materiálový výzkum pro jadernou energetiku.

Konference proběhne v Konferenčním centru ÚJV Řež.

Konference proběhne v češtině, účast na ní je bezplatná, ale je nutná registrace, protože kapacita sálu je omezená.