Testovací polygon veřejného osvětlení technologie BroadbandLIGHT parkoviště FEI
Testovací polygon

Jedná se o testovací polygon situovaný vedle fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO – tedy přímo v kampusu univerzity. Momentálně se sestává z 10 sloupů určených pro montáž různého vybavení. Nasazeny jsou čtyři typy veřejných svítidel používaných v českých městech a jedno experimentální svítidlo vlastního návrhu. Každý sloup je zároveň opatřen vlastním rozvaděčem, WiFi routerem, SMART senzory a SMART prvky. Veškeré ovládání prvků je centralizováno do laboratoře EB418, která slouží jak pro vývoj, tak jako pomyslný velín. Softwarové prostředí laboratoře umožňuje nezávisle ovládat všechny prvky jednotlivých sloupů, včetně nasazených LED svítidel. Polygon má taktéž vlastní normovaný systém pro měření kvality elektrické energie, který umožňuje realizovat různé scénáře.

Vyučované předměty
  • Řešení experimentálních částí závěrečných prací (Bc., Ing., Ph.D.)
  • Zapojení studentů prezenčního a kombinovaného studia během výuky odborných předmětů (budování nové infrastruktury)
  • Experimenty v souvislosti s výzkumnými úkoly a řešením projektů, zapojení extérních partnerů
Vedoucí laboratoře

prof. Ing. Martinek Radek, Ph.D.
Zástupce vedoucího katedry pro vědu a výzkum (450)
Proděkan pro vědu a výzkum (FEI)
Akademický pracovník (450)
+420 596 995 995