10. 7. 2025 - 12. 7. 2025
Prague Synapse 2025
Zveme vás na PRAGUE SYNAPSE 2025, 1st Prague Workshop on Neural Networks and Reasoning, který se uskuteční od 10. do 12. července v Praze.
Automatizace současného světa a využití robotů jsou hlavními trendy dnešní doby. Lidé, kteří se jim věnují, musí být kreativní, precizní, zvládat techniku i software. Skvělou myšlenkou to začíná a kreativní lidé s inovačním myšlením ji dokážou realizovat. A přesně takoví jsou naši absolventi!
Moderní technika vládne světu a ani ve zdravotnictví to není jinak. Bohudík. Špičkové přístroje jako rentgen, CT nebo počítačem řízení operační roboti zásadně pomáhají lékařům v jejich práci a zároveň dennodenně zachrání nejeden lidský život. Co ony – ty! Tedy můžeš, rozhodneš-li se stát biomedicínským technikem. Bude tě to sice stát několik večerů klení nad anatomií a zavařování mozkových závitů u studia biomedicínských a elektrotechnických předmětů, ale stojí to za to.
Digitalizace výroby, umělá inteligence, internet věcí. Tři pojmy, které jsou alfou a omegou tohoto studijního programu. Představují celosvětový trend, který nezmizí jako průměrný fashion výstřelek, ale naopak postupně ovládne další a další oblasti našeho života. Proto jsme tu my a tenhle program – abychom šli s průmyslem 4.0 ruku v ruce. A co víc – abychom jej tvořili.
Technika, která může pomoci každému z nás, to jsou asistivní technologie. Pomůcky, zařízení a moderní technická řešení, která pomáhají přímo lidem s hendikepem, seniorům, jejich pečovatelům a všem, kteří se aktivně starají o svůj zdravotní stav. Asistivní technologie, to je moderní technika založená na znalostech telemedicíny, IT, telekomunikační a lékařské techniky aplikovaná do sféry sociálních služeb, péče a wellbeing.
Cílem studijního programu je příprava odborníků v oblasti řídicích, informačních a měřicích systémů. Absolventi jsou schopni samostatně řešit komplexní technické úlohy v rámci návrhu, realizace a údržby řídicích, měřicích a informačních systémů.
Cílem dvouletého magisterského studijního programu Biomedicínské inženýrství je vychovat inženýry jako vysokoškolsky vzdělané odborníky pro všechny oblasti zdravotnické techniky se základem znalostí příslušné teorie a s praktickými dovednostmi.
Cílem je výchova specializovaných odborníků, která rozvíjí u úspěšných absolventů magisterského studia jejich schopnosti samostatné tvůrčí práce v oblasti výzkumu, vývoje a zdokonalování technologií. Dalším studiem teoretických a aplikačních předmětů podle individuálního studijního plánu a zpracováním doktorské disertační práce student prokáže schopnost tvůrčím způsobem rozšířit dosavadní poznatky zkoumané části studovaného programu.
10. 7. 2025 - 12. 7. 2025
Zveme vás na PRAGUE SYNAPSE 2025, 1st Prague Workshop on Neural Networks and Reasoning, který se uskuteční od 10. do 12. července v Praze.
16. 7. 2025 - 19. 7. 2025
Návštěvníci multižánrového festivalu Colours of Ostrava se letos mohou těšit i na naši UniverCity Stage Ostrava!!!, kde pro ně společně s Ostravskou univerzitou a statutárním městem Ostrava připravujeme zajímavý program.
23. 8. 2025, 17:00 - 24. 8. 2025
"Hecni sa!" – výzva pro všechny, kteří se nebojí překročit vlastní hranice a pomáhat pohybem.
9. 9. 2025 - 12. 9. 2025
Přijměte pozvání na Letní školu s názvem Czech-Bavarian Supercomputing Summer School.
10. ročník festivalu, kde se věda potkává s uměním
Přijměte pozvání na Letní školu s názvem Czech-Bavarian Supercomputing Summer School.
Student Informatiky na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO Martin Šmídl strávil rok na stáži v CERNu – největším evropském výzkumném centru pro jaderný výzkum. Jak se tam dostal, co ho tam čekalo a v čem mu tato zkušenost změnila život?
Mezinárodní projekt GeoNetSee, na kterém spolupracuje tým z Fakulty elektrotechniky a informatiky Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, získal prestižní ocenění Flagship 2025. Projekt nabízí moderní řešení pro sledování nestabilního terénu a ohrožené infrastruktury v reálném čase a přispívá ke zvýšení bezpečnosti v Podunajském regionu.