Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2014!

Praxe ve Spolkovém sněmu v Berlíně

stipendijní pobyt

Rádi bychom Vás upozornili na to, že Německý spolkový sněm společně s Humboldtovou univerzitou, Svobodnou univerzitou a Technickou univerzitou v Berlíně nabízí uchazečům z 28 zemí včetně České republiky stipendijní pobyty v termínu od 1. března do 31. července 2015, při nichž se podrobně seznámí s prací Spolkového sněmu.

O stipendia se mohou ucházet zájemci s českým státním občanstvím, kteří již dokončili ucelenou etapu vysokoškolského studia (bakalářský nebo magisterský studijní program). Nutná je velmi dobrá znalost němčiny, horní věkový limit je 30 let.

Výše stipendia činí 450 eur měsíčně, přičemž stipendistům bude zdarma poskytnuto ubytování (pokud si někdo najde ubytování sám, bude dostávat příspěvek na ubytování ve výši 300 eur měsíčně) a bude za ně uhrazeno zdravotní a úrazové pojištění a některé další poplatky, a rovněž jim budou uhrazeny náklady na cestu do Berlína a zpět.

Uzávěrka přijímání přihlášek je 30. června 2014. Přihlášky se zasílají německému velvyslanectví v Praze, a to elektronicky.

Vloženo: 11. 4. 2014
Útvar: 470 - Katedra aplikované matematiky