Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Fakulta elektrotechniky a informatiky je hrdým domovem esportu na univerzitní úrovni! 

Na přelomu jara a léta 2016 vznikla organizace ESPORT VŠB-TUO OSTRAVA LEAGUE, jako aktivní spolek, který se zaměřuje na fenomén počítačových her a sdružování lidí, kteří se v této komunitě pohybují. Jedním z vedlejších cílů je zároveň snaha o vymýcení stereotypního názoru, který vypovídá o počítačových hrách veskrze negativně.

es1

Esport či progaming je opravdový sport, který zabere těm nejlepším tisíce hodin tréninku, přípravy a strategického plánování.  FEI VŠB-TUO nechce zůstat pozadu, a právě proto vznikla tato studentská organizace ESPORT VŠB-TUO OSTRAVA LEAGUE (většinou zkráceně Esport VŠB-TUO) a FEI podporuje její postupný rozvoj. Cílem v žádném případě není pouze propagace FEI VŠB-TUO pro studentsky atraktivní oblast týkající se esportu. Organizace chce studenty/kyberatlety/esportovce spojovat, sdružovat, radit jim, koučovat je, pořádat turnaje, derby mezi univerzitami a další PR akce v tomto výjimečném sportovním segmentu. 

Organizace je zřízena zejména proto, aby zastupovala, a především propojovala studenty, kteří se zabývají esportem. Mnoho zahraničních univerzit již provedlo kroky pro podporu studentů, kteří se zabývají touto oblastí a kontinuálně podporuje své špičkové týmy. 

Je všeobecně známý fakt, že v oblasti esportu lze stejně jako v klasickém sportu získat řadu ocenění jak na republikové, tak světové úrovni. I toto pak přináší další motivaci pro ty nejlepší esportovce FEI VŠB-TUO. Chceme být českou špičkou! 

Nedávno proběhl historicky první univerzitní turnaj mezi VŠB-TUO a Slezskou univerzitou v Opavě, který jsme bezesporu vyhráli. Studenti hráli o krásné ceny včetně finančního ohodnocení.

es2

Připojte se, podpořte nás nebo jen držte palce. Společně chceme být úspěšní a budovat značku našeho esportovního týmu!

es3