Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

24th International Scientific Conference on Electric Power Engineering (EPE)

 15. 5. 2024 - 17. 5. 2024
 Hotel Dlouhé Stráně, Kouty nad Desnou
24th International Scientific Conference on Electric Power Engineering (EPE)
Katedra elektroenergetiky VŠB-TUO pořádá 15.-17.5.2024 mezinárodní konferenci Electric Power Engineering (EPE).

Konference EPE 2024 se soustřeďuje na klíčové otázky současné energetiky a silnoproudé elektrotechniky, které vyplývají jak z technických tak ekonomických potřeb energetických subjektů. Konference tak vytváří půdu pro výměnu cenných informací, prostor pro diskuze, navazování kontaktů a společenská setkání pracovníků průmyslu, školství a výzkumných pracovišť.

 

Historie konference sahá do 90. let minulého století. Od roku 2003 je konference střídavě pořádána VŠB-TUO a VUT v Brně a od roku 2016 i ČVUT v Praze. Technickým garantem konference EPE je prestižní Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE), který má více než 350 000 členů ze 150 zemí světa. Sborníky konferencí EPE jsou evidovány v databázích IEEE Explore, Web of Science a SCOPUS. Předpokládáme, že i sborník plánované konference bude do těchto prestižních databází zařazen.

 

Zaměření konference by se dalo charakterizovat následujícími tématy: provoz elektrizační soustavy, spolehlivost a bezpečnost, elektrárny, řízení elektrizační soustavy, systémy vytápění, elektrotechnologie, akumulace energie, přenos a distribuce elektrické energie, chytré sítě / města / technologie, obnovitelné zdroje energie, elektrické světlo, diagnostika a údržba, elektrické stoje, přístroje a pohony, výkonová elektronika, elektrické ochrany, informační systémy, vzdělávání v energetice. Součástí konference je i odborná exkurze.

 

Další informace jsou dostupné na http://www.epe-conference.eu.

  50.099995N; 17.102745E
Vloženo: 12. 12. 2023
Kategorie:  Chystané akce
Útvar: 410 - Katedra elektroenergetiky
Kontaktní osoby:  Ing. Petr Moldřík, Ph.D.
Garantující útvary:  410 - Katedra elektroenergetiky
Zpět