Systém podpory srdeční činnosti

5. 12. 2022, 9:00 - 11:00
 Univerzitní knihovna UK321
Systém podpory srdeční činnosti
Ing. Jaroslav Lepka, Ph.D.

Vážení studenti a doktorandi, milí kolegové,
05. 12. 2022 ve 9:00 hodin se koná přednáška: Systém podpory srdeční činnosti
Přednášející: Ing. Jaroslav Lepka, Ph.D.
Přednáška bude zaměřena na technické řešení systému podpory srdeční činnosti pro pacienty čekající na transplantaci. Elektromechanický systém LVAD (Left Ventricular Heart Assist) firmy ReliantHeart využivá moderní technologie NASA pro záchranu lidských životů a zkvalitnění životů pacientů trpících srdečním selháním. Systém podpory srdeční činnosti je založen na srdeční pumpě, která zabezpečuje krevní oběh. Samotné řízení pumpy vyžaduje komplexní řešení s výkonným mikrokontrolérem firmy NXP a celou řadou HW and SW řešení specifických pro daný systém. V přednášce se posluchači mohou seznámit s touto technologií, s využitím moderních prostředků automatického řízení aplikovaných na medicínský problém, s použitými řídicími strukturami a algoritmy, s mikrokontroléry firmy NXP a se specifickými HW a SW požadavky na samotný mikrokontrolér a celé systémové řešení.
Termín: 5. 12. 2022 ve 9:00
Místnost: Univerzitní knihovna UK321