Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Nestihli jste si podat přihlášku?

2. kolo přijímacího řízení na FEI začíná 1. 5. 2024!

Přípravné kurzy pro přijaté studenty

Začněte studium úspěšně a přihlaste se do našich přípravných kurzů!

Studuj v Ostravě

Chcete vědět proč studovat právě v Ostravě? Tady najdete odpovědi na tuto otázku.

Jsme moderní fakulta technické univerzity, která se pyšní svým posláním poskytovat excelentní vzdělání a výzkum především v oblastech elektrotechniky a informatiky. Fakulta elektrotechniky a informatiky je jedna z nejlepších fakult v rámci celé univerzity, a stejně tak hraje významnou roli ve svém zaměření na národní i mezinárodní úrovni.

Široká nabídka bakalářských, magisterských i doktorských programů nabízí studentům možnost specializace v oblastech, jako jsou elektroenergetika, informační technologie, biomedicína, elektronika a mnoho dalších. Naši studenti získávají nejen kvalitní teoretický základ, ale také mají příležitost uplatnit své dovednosti v praxi, a to díky našim vybaveným laboratořím a spolupráci s průmyslovými partnery. Jsme hrdí na to, že naši absolventi mají bezproblémové uplatnění a jsou připraveni stát se lídry ve svých oblastech a přinášet inovace do dnešního dynamického světa. FEI je prostě místem, kde se setkáváme s výzvami současného světa a připravujeme naše studenty na úspěšnou kariéru, a to nejen v regionu, ale i ve světě.

Naše fakulta je také zaměřena na výzkum a inovace. Naši vědci pracují na projektech, které mohou změní svět, a spolupracují na tom s celou řadou partnerů, ať již to jsou průmyslové firmy nebo další výzkumné organizace. Výsledky v podobě kvalitních publikací v prestižních časopisech, patentů či realizovaných zařízení, jsou toho dobrým důkazem.

Galerie FEIKA

Jako doplněk vnitřního prostoru naší budovy je zde umístěná výstavní galerie. Ta poskytuje možnost realizace výstav (obrazy, fotografie, apod.) a nabízí tak příjemné skloubení moderního interiéru s prvky umění či jiné vizuální tvorby. Galerie je v provozní době budovy volně přístupná, takže návštěva výstavní expozice může být zajímavým momentem pro obyvatele a veřejnost z okolí. Zároveň je úlohou galerie zpříjemnění prostoru, ve kterém se dennodenně pohybují studenti a zaměstnanci fakulty.

Platforma nových technologií FEI CPIT TL3

Výstavba budovy CPIT TL3 a instalace technologií

  • Zahájení výstavby 9/2018, dokončení stavby a spuštění provozu do 3/2020.
  • Datum ukončení fyzické realizace projektu 6/2021.
  • Celkové způsobilé výdaje projektu 164.5 mil Kč.

Platforma nových technologií FEI CPIT TL3

Výstavba budovy CPIT TL3 a instalace technologií

  • Zahájení výstavby 9/2018, dokončení stavby a spuštění provozu do 3/2020.
  • Datum ukončení fyzické realizace projektu 6/2021.
  • Celkové způsobilé výdaje projektu 164.5 mil Kč.

Esport FEI VŠB-TUO

Fakulta elektrotechniky a informatiky je hrdým domovem esportu na univerzitní úrovni! 

Na přelomu jara a léta 2016 vznikla organizace ESPORT VŠB-TUO OSTRAVA LEAGUE, jako aktivní spolek, který se zaměřuje na fenomén počítačových her a sdružování lidí, kteří se v této komunitě pohybují. Jedním z vedlejších cílů je zároveň snaha o vymýcení stereotypního názoru, který vypovídá o počítačových hrách veskrze negativně.